Strefa Balansu


Strefa Balansu

Strefa Balansu to nic innego jak specjalne urządzenia, wykonane z naturalnych materiałów jak np. drewno. Jest to forma placu zabaw, którego celem jest rozwijanie u korzystających poszczególnych elementów ciała. Korzystanie z urządzeń to również profilaktyka schorzeń cywilizacyjnych takich jak wady postawy, zaburzenia układu krążenia czy metabolizmu.

W ramach projektu, w różnych częściach miasta takich jak parki, tereny zielone powstanie ok. 20 urządzeń .Będą wśród nich równoważnie, elementy wiszące. Do każdego urządzenia przewidziano tabliczkę z propozycjami 10 zabaw i zadań ruchowych. Dodatkowo w Internecie, na stronie miasta, będzie można znaleźć film instruktażowy do każdego z urządzeń.

Atuty korzystania ze strefy balansu to:

Dla dzieci - zaspokoi potrzebę spontanicznego ruchu i zabawy, czyli niezbędnych i niezastąpionych czynników prawidłowego rozwoju oraz zdobywania wiedzy o sobie i otaczającym świecie.

Dla młodzieży - pogłębią i nawiążą relacje z rówieśnikami, rozwiną się ich zdolności komunikacyjne, nauczą się odpowiedzialności za sienie i za innych.

Dla dorosłych i seniorów - dzięki korzystaniu ze strefy poprawi się ich samopoczucie i stan zdrowia. Zwiększy się świadomość zdrowotna, nauczą się jak zmniejszyć negatywne skutki pędu cywilizacyjnego.

 

 

 


Zobacz pozostałe projekty

Miejsce


Dane kontaktowe


Urząd Miejski w Szczytnie
ul. Sienkiewicza 1
12-100 Szczytno
89 624 72 00

Zdjęcia projektu


Załączniki