Ostateczna lista projektów

2022-08-26 14:54:02

1. Strefa psiej aktywności
Celem projektu jest zapewnienie bezpiecznego wybiegu dla psów wraz z urządzeniami aktywizującymi.
W ramach projektu przewiduje się następujące działania:
- wykonanie projektu technicznego,
- ogrodzenie terenu,
- zakup i montaż urządzeń dla psów,
- zakup ławek i śmietników,
- zagospodarowanie terenu (np. zakup żwiru)
- instalacja latarni,
- robocizna.

ul. Pola, działki nr 226 i 227/5 obręb 5 Miasta Szczytno

2. Disc Golf Park Szczytno
Projekt zakłada utworzenie pola do gry w disc golfa. Jest to sport polegający na trafieniu plastikowym dyskiem do specjalnego kosza w jak najmniejszej liczbie rzutów. Zamysłem projektu jest zagospodarowanie już istniejącego obszaru zieleni poprzez ustawienie koszy oraz wyznaczenie obszarów startowych tak, aby można było stworzyć małe pole do gry w disc golfa. Zazwyczaj tradycyjne pole do disc golfa składa się z 18 koszy, aczkolwiek popularne są też pola 9- i 6-koszowe. Z uwagi na dość niewielki obszar najrozsądniejszym wyborem wydaje się być utworzenie pola składającego się z 6 koszy, które umożliwi swobodną grę.
W tym celu niezbędnych będzie:
- 6 specjalnych koszy do disc golfa,
- 6 obszarów startowych dla każdego kosza (wylewka betonowa lub specjalna mata o wym. 1,5x2,5m)
- 6 małych tablic informacyjnych ustawionych przy każdym obszarze startowym, zawierających informacje o odległości do kosza (w metrach) oraz strzałkę wskazującą kierunek gry (od obszaru startowego do kosza),
- 1 duża tablica informacyjna z nazwą pola oraz informacjami pozwalającymi (nowym) graczom na zapoznanie się z podstawowymi zasadami tego sportu i samym polem „Disc Golf Park Szczytno”.

Lokalizacja:
teren zieleni miejskiej między ulicami Łódzka i Piłsudskiego, działka nr 62/3 obręb 3 Miasta Szczytno

3. Jezioro marzeń - Szczytno
Zwiększenie oferty wypożyczalni Miejskiego Ośrodka Sportu o nowoczesny sprzęt możliwy do wypożyczenia dla mieszkańców i turytów poprzez zakup:
- rowerów wodnych typu: łabędź, auto
- roweru wodnego – elektrycznego
- kajaków transparentnych
- desek SUP z wiosłem
- rowerów miejskich wraz z przyczepką dla dzieci
- hulajnogi elektrycznej,
- pojazdu elektrycznego Segway,
- baneru informacyjnego wraz z tablicą z regulaminem,
- logowanie sprzętu nazwą projektu „Jezioro Marzeń – Szczytno”
Poprawa wyglądu plaży miejskiej poprzez zakup:
- parasoli słomianych,
- leżaków,
- oświetlenia na drzewa.
Cel: popularyzacja aktywnej formy wypoczynku, poprawy wizerunku miasta oraz zwiększenia atrakcyjności turystycznej.

Baza Wodna MOS-u, Plaża Miejska w Szczytnie

4. Wybiegi dla psich pupili w Szczytnie
Mieszkańcy Szczytna w swoich domach posiadają setki psów. Ogrodzone miejsca do wybiegów naszych pupili będą wyjściem naprzeciw potrzebom w ich codziennej opiece. Wobec tego wybudowane zostaną dwa ogrodzone miejsca przyjazne czworonogom wraz z urządzeniami do ich zabawy, wraz z oświetleniem i ławkami. Wokół tych wybiegów posadzone zostaną drzewa tlenowe, które dadzą cień dla korzystających oraz tlen dla środowiska.
W ramach projektu wykonane zostaną dwa wybiegi 20x20m. Na każdy z wybiegów złoży się:
- równoważnia,
- słupki do slalomu,
- platforma potrójna,
- szałas,
- kładka,
- obręcze do przeskoków,
- tunel domek,
- ogrodzenie,
- zestaw na zwierzęce odchody z podajnikiem torebek,
- regulamin,
- ławki,
- oświetlenie.

Lokalizacja:
park miejski przy ul. Pasymskiej, teren miejski przy użytku ekologicznym „Mała Biel”

Głosowanie na poszczególne projekty rozpocznie się 29 sierpnia 2022 r. Karta do głosowania dostępna będzie na stronie www.miastoszczytno.pl oraz w punktach stacjonarnych: w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu w godzinach pracy Urzędu, w Miejskim Domu Kultury przy ul. Polskiej 12 oraz na Hali im. Huberta Wagnera przy ul. Lanca 1 w Szczytnie.
Dostępne będzie również głosowanie online, przy pomocy strony www.obywatel.miastoszczytno.pl.

Poniżej lista wszystkich projektów wraz z uzasadnieniem dla projektów odrzuconych.

Załączniki:

projekty do głosowania 2022.pdf